MČR v sálové cyklistice přineslo Zlínu zlato a bronz

Nad skvělými výsledky sálové cyklistiky TJ. Sokola Zlín-Prštné si mnul prsty předseda zlínského oddílu Jindřich Mudřík. „Jedním slovem BRAVO. Tak nějak si představuji dovršení oslav 60ti let založení sálové cyklistiky ve Zlíně. Při této příležitosti jsme poblahopřáli i k 85. narozeninám zakládajícímu a stále aktivnímu členu Františku Mudříkovi za celoživotní přínos a jako dárek mu předat i plody jeho nezištné snahy, kterou našim sportovcům po desetiletí věnoval. V kolové žáků máme letos zlato! V kolové juniorů máme zlato a stříbro z domácího mistrovství a pak i bronz z Mistrovství Evropy! Vynikající sezóna v práci s mládeží a nyní jako perlička pořádání domácího Mistrovství České republiky v kategorii elite. Domácí prostředí a především podpora fantastických zlínských fanoušků hnala naše závodníky k výborným výsledkům. Ludvík Písek zajel v krasojízdě svůj nejlepší letošní výsledek 138,54 bodů a překonal tak dosavadního lídra české krasojízdy Jakuba Maška z Řečkovic, který tentokrát získal pouhých 127,43 bodů. Mladý zlínský závodník Martin Urbanec urval ještě krásné páté místo s 79,87 body a dokázal, že do budoucna můžeme v oddíle počítat s důstojným krasojezdeckým nástupcem. Mistrovský titul v krasojízdě jsme měli doma, ale k rozklíčování celého mistrovství jsme ještě netrpělivě čekali jak dopadnou zápasy kolové. Náš první tým Martin Struhař – Jan Krejčí skončil po základní části extraligy na třetím místě a všichni v klubu jsme jim přáli, aby prolomili nešťastnou šňůru tří „bramborových medailí“ z předchozích let a potvrdili svou aktuální a stabilní výkonnost na dnešním mistrovství. A to se nakonec bronzovými plackami podařilo! Takový úspěšný rok je naprosto výjimečný a to v celorepublikovém měřítku“.

 

Trenér zlínské dvojice kolové Ladislav Navrátil doplňuje: „Do trunaje jsme měli dobrý vstup. Semifinále na dva zápasy jsme hráli s nakonec mistrovskou dvojicí z SC Svitávky (Loskot, Hrdlička). První zápas jsme prohráli jen těsně 2:3 a průběh hry ukazoval, že v dalším zápase můžeme těmto soupeřům uštědřit porážku z naší strany. Opak byl ovšem pravdou a již po prvních minutách druhého zápasu bylo po velmi špatném vstupu jasné, že Svitávku nepřekvapíme. Konečné otevření hry už jen dokreslilo naši velkou porážku 11:2. Kluci museli vše hodit za hlavu a soustředit se na boj o bronz se Startem Plzeň 1. První zápas hraný z obou stran velmi opatrně skončil smírně 2:2 a infarktové okamžiky se tak přesunuly do druhého zápasu. Po zahraném rohovém úderu jsme skoro od začátku prohrávali 0:1, ale během několika minut jsme také z rohu srovnali a následně přidali další gól. Vedení 2:1 nám vydrželo ale jen pár sekund a drama bylo opět na světě. Když Plzeň proměnila další svou šťastnou střelu ze šesti metrů, tak jsme 2:3 prohrávali a zbývalo už jen pár minut do konce zápasu a sny o bronzu se začaly pomalu rozplývat. Opět nás podržel ale výborně zahraný rohový úder a vše nasvědčovalo tomu, že i druhý zápas skončí remízou. Penaltovou loterii ale Martin nepřipustil. Po pádu a následném faulu plzeňského útočníka využil náš elitní brankář Struhař situaci jeden na jednoho a kolem mantinelu projel s balónem až do soupeřovy brány. Plzeň už se ve zbývajícím čase nezmohla na odpověď“.

Komentáře zlínských medailistů:

Ludvík Písek – krasojízda: „Celou sezónu jsem měl víceméně pouze jednoho soupeře a to Jakuba Maška ze Sokolu Řečkovice. Ten navíc v posledním nominačním závodě, který předcházel MČR, zajel svůj osobní rekord a věděl jsem, že už má dostatek nominačních bodů pro reprezentační účast na MS v Malajsii jako česká jednička. Nechtěl jsem mu ale nechat nic zadarmo. Mistrovství je přeci jen jiné než běžný závod, více diváků, větší záběr na psychiku a tím i fyzičku. Soustředil jsem se tedy jen na svůj výkon a vypustil vše ostatní z hlavy. Svou sestavu píši na 161,6 bodů. Sice jsem nezajel úplně čistou jízdu a  několik menších chybek jsem udělal, ovšem bez jediného pádu. Při pohledu na výsledkovou tabuli se mi na chvíli zastavil dech. 138,54 bodů je můj nejlepší letošní výsledek! Věděl jsem, že stříbro mám jisté a pouze Mašek může můj velký den zhatit. Ten ale tíhu favorita neunesl a po velkých chybách i pádu skončil až za mnou s docela velkým odstupem. Je to fantastický pocit. Zlato jsem získal i předloni a i tentokrát to pořádně oslavím“ dodává zlínský obojživelník s úsměvem. Poznámka: Ludvík Písek je nejen špičkový krasojezdce, ale taktéž i extraligový hráč kolové (letos skončil se svým spoluhráčem Jiřím Landtem na 5. místě).

Martin Struhař – kolová: S Honzou jsme rádi, že jsme ze sebe setřepali prokletí čtvrtých míst. Už jen probojovat se na MČR do nejlepší čtveřice v republice je výborný úspěch, který spousta hračů ani nepozná….. ale bedna je bedna. Po nezdařeném semifinále s SC Svitávkou 1 jsme nastoupili proti Plzni o bronz dost nervózně. Snažili jsme se hrát hodně opatrně a málem jsme na to doplatili. Remíza nakonec byla zasloužená. Ve druhém zápase nás fanoušci burcovali a byli to právě oni, kdo byl našim třetím hráčem na hřišti. Sice to bylo chvílemi jako na houpačce, ale přetavili jsme naši celosezónní převahu v tomto veledůležitém zápase v náš prospěch. S oslavou to určitě nebudeme nějak přehánět, už příští pátek odjíždíme do rakouského Hochstu na závěrečné kolo světového poháru, kde se střetneme s těmi nejlepšími světovými týmy. Budeme tam odjíždět s tím, že reprezentujeme nejen domácí zlínský tým ale máme závazek k dobrým výkonům i jako druzí čeští vicemistři“.

Kompletní Výsledky

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.899998970068820.1073741830.709344109134308&type=1&l=6b80779921